رو عنوان : با همكاري دانشگاه صنعت نفت؛
عنوان : نخستین شیوه‌نامه جامع و بومی اولویت‌بندی خطوط لوله شركت نفت فلات قاره ایران تدوین شد
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ 
ساعت : ۱۲:۲۱:۳۵
منبع خبر : معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نخستین شیوه‌­نامه جامع و بومی اولویت‌­بندی (Prioritizing and Criticality Ranking) خطوط لوله شرکت نفت فلات قاره ایران با همکاری دانشگاه صنعت نفت در راستای استقرار سیستم مدیریت یکپارچگی خطوط لوله PIMSتدوین و اجرایی گرديد. این اولویت­‌بندی با هدف اجرای بازرسی و تعمیرات بر مبنای ریسک RBI به منظور تمرکز تخصیص اعتبارات موجود در این حوزه به خطوط لوله بحرانی بر مبنای سطح ریسک هر خط لوله و تاثیر آن بر سطح ریسک کلی عملیاتی شرکت انجام شده است. در ادبیات سیستم مدیریت یکپارچگی دارایی­‌ها (AIMS)، تدوین و اجرای این شیوه­‌نامه بومی، نخستین و پایه‌­ای­‌ترین گام در راستای استقرار سیستم مدیریت یکپارچگی خطوط لوله (PIMS) محسوب می‌­شود.

این شیوه‌­نامه حاصل پروژه صنعتی- پژوهشی میان شرکت نفت فلات قاره و دانشگاه صنعت نفت بوده است. پروژه پس از تشکیل کمیته PIMS در شرکت نفت فلات قاره ایران در تیرماه سال گذشته و توجه به برنامه­‌ریزی جهت استقرار نظام یکپارچگی خطوط لوله، به عنوان اولین محصول این کمیته با همکاری موثر و بسیار نزدیک شرکت نفت فلات قاره ایران و دانشگاه صنعت نفت در راستای ارتباط موثر صنعت و دانشگاه و صرفاً با اتکاء به توان داخلی هر دو مجموعه و متناسب با نیازهای اجرایی و عملیاتی شرکت نفت فلات قاره ایران انجام شده است.

در راستای انجام این پروژه بیش از 1100 نفر ساعت کار مطالعاتی و کارشناسی صورت گرفته که بیش از 50 درصد آن به جلسات کارشناسی منظم و هدفمند مشترک میان تیم اجرایی پروژه از دانشگاه صنعت نفت و اعضای کمیته PIMS شرکت نفت فلات قاره ایران در دو سطح کارشناسی و مدیریتی اختصاص داده شده که در سوابق پروژه­‌های صنعتی-پژوهشی میان صنعت و دانشگاه کم نظیر بوده است.

قدم بعدی در راستای استقرار مدیریت یکپارچگی خطوط لوله، اولویت­‌بندی تمام خطوط لوله درون میدانی و صادراتی شرکت نفت فلات قاره ایران بر اساس شیوه‌­نامه تدوین شده بوده که این گام نیز با همکاری تیم اجرایی دانشگاه صنعت نفت آغاز شده است.بازگشت           چاپ چاپ         
 

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه صنعت نفت می باشد
5.1.0.0
V5.1.0.0