شنبه, 4 فروردين 1397
عنوان : مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشكده نفت آبادان برگزار شد
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ 
ساعت : ۱۴:۱:۲۷
منبع خبر : روابط عمومي دانشگاه
اين مراسم با حضور جناب آقاي دكتر کریم سلحشور معاون وزیر در امور توسعه سرمایه انسانی و مدیریت وزارت نفت و سرپرست دانشگاه صنعت نفت و آقاي مهندس سپهر سپهري مديرعامل شركت ملي حفاري ايران در سالن آمفي تئاتر دانشكده نفت آبادان با تلاوتي چند از آيات كلام‌الله مجيد و پخش سرود ملي جمهوري اسلامي ايران در روز چهارشنبه مورخ 16 اسفند ماه برگزار گرديد.
در ابتدا سرپرست دانشگاه صنعت نفت ضمن عرض خير مقدم و تبريك روز مهندس با بیان اینکه تاکنون ارتباط واقعی و تاثیرگذار بین صنعت و دانشگاه برقرار نشده است گفت: متاسفانه شاهد تناقضات آشکار در این زمینه هستیم، از یک سو بخش صنعت می‌گوید دانشگاه نیروی انسانی ماهر تربیت نمی‌کند، از سوی دیگر نهاد دانشگاه به سیستم تربیت نیروی ماهر نمره قابل قبول می‌دهد.
دكتر سلحشور با اشاره به اینکه تشکیل دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای نیز تاکنون نتوانسته است چالش تربیت نیروی انسانی ماهر را برطرف کند افزود: همچنان بر این باور هستیم که دانشگاه صنعت نفت با پیشینه‌ای که در کارنامه‌اش دیده می‌شود به عنوان بهترین الگو برای تعامل سازنده بین نهاد صنعت و دانشگاه به حساب می‌آید كه احياي اين الگو مستلزم تلاش مضاعف همه مسئولين، اساتيد، و تقويت ارتباط دانشگاه با صنعت نفت است. و اين الگو را با تلاش مي‌توانيم بروز رساني كنيم.
وي همچنین ادامه داد: برای بهبود وضعیت فعلی دانشگاه و سیستم آموزشی،طرح‌های ویژه‌ای داریم و به زودی برای دانشجویان،کارگاه‌های عملی را در دانشکده نفت آبادان برگزار خواهیم کرد. همچنين طرح تحول نظام آموزشي به طور جدي در دست اجراست و همسوسازي موضوعات پايان‌نامه‌ها با مشكلات موجود در صنعت نفت را بطور جدي دنبال مي‌كنيم.
سرپرست دانشگاه با اشاره به تاثير دانشكده نفت آبادان در حين و بعد از انقلاب و در دوران دفاع مقدس و ديگر امور، گفتند كه متاسفانه اين تاثيرات پنهان است و مشهود نيست.
در ادامه آقاي مهندس سپهري مديرعامل شركت ملي حفاري ايران، به ايراد سخنراني پرداختند. مهندس سپهري با بيان اينكه با افتخار خود را فارغ‌التحصيل دانشكده نفت آبادان (ورودي 65) مي‌دانم گفتند با توجه به اينكه بسياري از فارغ‌التحصيلان اين دانشكده جزء مديران وزارت نفت مي‌باشند، بسياري از تصميم‌گيري‌هاي نهايي شركت ملي نفت در دست فارغ‌التحصيلان دانشكده نفت آبادان است.
ايشان ويژگي‌هاي اصلي دانشجويان دانشكده نفت آبادان را، جنگندگي و تلاش زياد، زبان انگليسي (كه به شدت در صنعت نفت كاربردي و مورد نياز است) و دانش و فن كاربردي عنوان نمودند.
در پايان اين مراسم از نفرات برتر ورودي هر رشته در مقطع كارشناسي وكارشناسي‌ارشد تقدير به عمل آمد.
قبل از برگزاري مراسم، دكتر سلحشور، مهندس سپهري و ديگر مسئولين با حضور در يادمان شهداي گمنام دانشكده نفت آبادان به قرائت فاتحه پرداختند.بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
© کلیه حقوق متعلق به دانشگاه صنعت نفت می باشد.

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8